Refleksologia | Naturoterapia

Refleksologia

Głównie wszystko opiera się na bazie punktów znajdujących się na twoich stopach oraz na rękach, nazwane one są refleksami. Metoda polega na uciskaniu tych miejsc a każdy z punktów odpowiada za konkretne miejsce. Metoda posiada 5000 lat, a jeszcze nie została potwierdzona naukowo. Popularna była i jest na wschodzie oraz na zachodzie, w niektórych krajach jest nawet stosowana w szpitalach jak środek poprawiający zdrowie, lecz czy to nie jest placebo? . Przykładowo przednia części stóp odpowiada za mózg, następnie dalsza część paliczków za zatoki. Moim zdaniem brzmi to trochę komicznie, ale ciekawie jest to zainspirowane. Poniżej przedstawiam fotografię stopy, wraz z zaznaczonymi miejscami oddziałującymi na organy.

Refleksologia - mapa stóp

Refleksologia – punkty na stopach

W Internecie możecie znaleźć na ten tematu dużo informacji na temat sztuczności, że połączenie refleksologii (stóp oraz twarzy) z masażem kręgosłupa postawi Cię na nogi, głównie odwołuje do naszego artykułu o masażu naturalnym wpływającym na polepszenie samopoczucia. Metoda pozawala zwiększyć autoregeneracje ciała, głownie pozbywanie się toksyn z ciała.

Ciekawostka – stosując refleksologię możemy przyspieszyć leczenie uzależnień warszawa, kwestia zaangażowania i odpowiednie wiary w siebie.
Najbardziej zaintrygowało mnie zasada refleksologii, która mówi, że na stopie znajdziemy każdą część, która odpowiada za dany ból czy schorzenie. Specjaliści twierdzą, że wspomaga naszą naturalną odbudowę, jednakże trzeba tutaj pamiętać o zdrowym rozsądku i stwarzaniu sobie większej nadzieli na spektakularne zmiany, ale dlaczego nie spróbować jeżeli ma się ochotę. Wiele jest nie zbadane przez medycynę, jeszcze wiele przed nami. Optymistycznym zakończeniem zakończę ten artykuł.

————

 


Wszelkie prawa zastrzeżone: naturoterapia.net.pl